امام جمعه داورزن:غذا مهمترین نیاز بشر است که اسراف درآن حرام است.

امام جمعه داورزن:غذا مهمترین نیاز بشر است که اسراف درآن حرام است.

خطیب جمعه داورزن ویژگیهای اسراف واتلاف در خوراک بشر را در دو ویژگی خاص مورد بررسی قرار دادند و فرمودند: اسراف در کمیت غذا همانا مانند دورریختن واضافه درست کردن آن بیش از حد نیاز است و اتلاف کیفیت درغذا ناسالم بودن و حرام بودن آن است که اینها تاثیر به سزایی در ساختار وجود آدمی دارد.

ایشان 26 اسفند 1373 سالروز رحلت حاج احمد خمینی (ره) را پاسداشت وایشان را سرباز فداکاروهمیشه درکنارامام در طول مبارزه دانست.

حجه الاسلام مداحی دین اسلام را دین اعتدال وتوازن معرفی کردوعید نوروز وبهار را که فصل وروزتحول جاندار ونبات وجماد است را تبریک گفتندوهمه را به اعتدال ومیانه روی سفارش نمودند.

امام جمعه داورزن در سخنان خود ضمن تشکر از آیت ا... هاشمی رفسنجانی بخاطر تدبیر ایشان در مجلس خبرگان  نیز از ایشان خواستندکه توطئه فتنه گران را که به گرد او میگردند تا به اونسبت دهند را خنثی نمایند.

ونیز از رئیس جمهور محترم به خاطر به ثمر رساندن انرژی هسته ای ومطرح آن در دیپلماسی خارجی و نیز اجرای موفقیت آمیز هدفمندی یارانه ها که خود نیزشکستی بر سیاست دشمنان کشور بودسپاسگزاری نمود واز ایشان خواستند که برای دوقولی که داده اند آنهم از بین بردن بیکاری و تک رقمی کردن سود بانکها  از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند.

ایشان ازمسئولان فرهنگی نیز خواستند که در رابطه با بحث فرهنگی سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند.ومکتب ایرانی را مطرود دانستند و سخن امام (ره) را که فرمودند : جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم یا زیاد.وفهم از دین باید فهم اسلامی باشد نه فهم ایرانی.

ایشان در خاتمه خیزش وبیداری اسلامی در منطقه را خط بطلانی بر دیکتاتوران وسران خیانت کار عرب وهشداری برای دولتمردان استکباری اروپا وامریکا بیان کردند.

مردم داورزن پس از اتمام نماز جمعه از محل برگزاری نماز تا مسجد قبای شهر داورزن راهپیمایی کردند وطی آن سیاست دیکتاتوری کشورهای عربی را محکوم نمودند.

/ 0 نظر / 12 بازدید