چهارمین نماز جمعه داورزن

امام جمعه داورزن حجه الاسلام مداحی در سخنان جمعه امروز خود در جمع مردم داورزن از قناعت سخن گفت:

ایشان با حدیث گهرباری از امام علی(ع) خطبه خود را آغاز نمود که حضرتشان فرمودند:قناعت مالی است که هیچوقت پایان پذیر نیست وهرکس با این خصلت هماهنگ باشد در دنیا وقیامت آبرومند خواهد بود.

حجه السلام مداحی تحکیم نظام خانواده را یکی از فوائد قناعت دانست وسخن امام کاظم (ع) را که فرمود:قناعت داشتن بی نیازی واقعی است واگر مردم وجامعه ای قناعت پیشه کنند قطعا از آن عزت وبی نیازی برداشت خواهند کرد.

خطیب جمعه داورزن راههای عملی قناعت را وادار کردن نفس به قناعت ،نگاه کردن انسان قانع به زیر دست خود ،ریشه کن کردن حرص،توکل و رضای الهی ،ویادکردن فراوان از مرگ خواند .

سپس ایشان به مناسبت 9 اسفند روز حمایت مصرف کنندگان  ،مولدین کار وتولیدکنندگان را بر اساس وظیفه خود توصیه به کیفیت کردند.

ایشان افزودند : آنچه خداوند از نعمتها،به انسان بخشیده اند را انسان باید از احسان ونیکوکاری کوتاهی نکند ولذا 14 اسفند روز احسان ونیکوکاری را  به مناسبت حرکت امام خمینی (ره) درتاسیس کمیته امداد گرامیداشتند ودر حدیثی از امام علی (ع) زکات نعمتها را نیکوکاری ،زکات مسئولیت را گره گشایی،زکات پیروزی را عفو وبخشش،زکات بدن را بیماری و زکات دانش را نشر آن برشمردند.

15 اسفند روز درختکاری از موضوعات سخنان ایشان بود که همگان را به درخت کاری و فوائد آن توصیه نمودند.وبه مناسبت سالروز شهادت سید جمال الدین اسدآبادی در 19 اسفند 1275 هجری شمسی به نکته ای  پیرامون زندگی این مبارز بزرگ پرداختند و از قول این شهید مبارز چنین گفتند:

سید جمال الدین می گوید چهار درد مزمن راتشخیص داده ام:

  • 1- استبداد داخلی ملتها
  • 2- استعمار خارجی
  • 3- شمشیر شقاوت واختلاف نگذاشت من پیروزی ملتهای شرق را ببینم.
  • 4- دست جهالت فرصت نداد صدای آزادیخواهی را از حلقوم ملل شرق بشنوم.
/ 0 نظر / 8 بازدید