همایش ستاد احیا زکات در داورزن تشکیل شد.

حجه الاسلام محمود مداحی امام جمعه ورئیس ستادزکات در شهرستان داورزن گفت:روحانیون به عنوان سنگرداران اسلام باید از تعامل وتبلیغ خود در منابر ومحافل رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

مداحی از تغییر وتحول سخنرانی در مساجد شهرستان سخن گفت وافزود:توانستیم با همراهی همه روحانیت شهرستان 18 شب در ماه مبارک رمضان در خدمت مردم شهر داورزن باشیم به طوری که هرشب یکی از روحانیون روستاها در داورزن حضور می یافت و بنده به جای ایشان میهمان آن روستا می شدم.

رئیس ستاد زکات در شهرستان داورزن به انفاق جان ومال وعلم اشاره نمود وگفت:باید مبحث زکات را نهادینه نمود و کمیته ی امداد امام (ره)بهترین مکان برای دریافت ومصارف زکات است.

وی افزود:در طی دوسال گذشته با حضور در روستاها ودیدار برخی از مردم ونیز اختصاص دادن چندین خطبه نماز جمعه در راه احیای این سنت الهی گام هایی برداشته شده است.

این کارشناس مذهبی پیرامون وقف نیز گفت:موقوفات جدید با روشهای تازه تری باید اجرا شود وگستره ی مباحث وقفی باید از محدوده مسجد وحسینیه فراتر ووسیع تر گردد تا به شاخصه های خوبی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد:در مبحث قرآنی و ترویج فرهنگ قرانی و حفظ وقرائت مسئولیت سنگینی بر دوش روحانیون است وباید استین ها بالا زده شود وبا دست همت مشکلات مرتفع گردد.

هادی امیدیان رئیس میته امداد امام خمینی (ره) شهرستان داورزن نیز پیرامون وفعالیتهای انجام شده در امر زکات توسط این نهاد گفت:در طول سه سال فعالیت های توجیهی ودیداری توسط ستاد احیای زکات انجام شده است.

دبیر ستاد احیای زکات داورزن افزود:با برگزاری جلساتی طی دو سال گذشته با مردم و دهیاران وکشاورزان به صورت دهستانی وچهره به چهره وسخنرانی های لازم توسط امام جمعه شهرستان در ترویج فرهنگ این واجب فراموش شده تلاش هایی شده است.

امیدیان با ارائه پیشنهاداتی گفت:باید تبلیغات رسانه های جمعی به ویژه در فصل برداشت محصول،ساخت مستندهایی در این زمینه،تبلیغات توسط روحانیت ،ملاقات بیشتر با کشاورزان وتجلیل وتکریم مودیان زکات توسط مسئولان امر گسترده تر واقع شود.

وی خاطرنشان کرد:کمیته امداد به عنوان دبیر ستاد زکات مبالغ جمع آوری شده در هر روستا را در همان روستا هزینه می کند.

وی همچنین هزینه های زکات را در سال 91 سی میلیون ریال وهزینه عمرانی را ششصدمیلیون ریال عنوان نمود.

امیدیان از روحانیون خواست تا در شب های باقی مانده از ماه مبارک رمضان پیرامون زکات وزکات فطریه و هزینه کرد در خود روستا ها مردم را توجیح وآگاه سازند.

 

  

 

 

/ 2 نظر / 26 بازدید
سبزوارما

فرارسیدن روز خبرنگار وتقارن آن با عید سعید فطر را صمیمانه شاد باش گفته از خداوند منان برای شما و سایر همکاران گرانقدر رسانه ای آرزوی روزهای خوش و سعادتمند داریم.

مصطفی حسین آبادی

با سلام و خسته نباشید. لطفا مشکل غسالخانه حسین آباد را از سایتwww.hosseinabadiha.ir کپی کرده و در سایت خود انعکاس دهید. باتشکر