توافق پدر طبیعت ایران با شهرداری داورزن برای احداث بوستان ولایت

شهردار داورزن از توافق به عمل امده با دکتر بسکی پدر طبیعت ایران برای ساخت بزرکترین پارک شهر داورزن با عنوان بوستان ولایت خبر داد.

علی قاسمی در با اشاره به این مطلب افزود : در بازدیدی که  با پدر طبیعت ایران از محل احداث  این پارک انجام شد قول مساعد از سوی ایشان برای پیگیری و احداث این بوستان صورت گرفت

وی تصریح کرد : قرار گرفتن این پارک در  حاشیه رفت و برگشت  محور بین المللی تهران - مشهد باعث خواهد شد تا مسافران و زائرانی که از این محور تردد می کنند از وجود این بوستان بهره مند شوند.

شهردار داورزن با اشاره به قرار گرفتن این پارک در کنار جایگاه سی ان جی تصریح کرد : پیگیری های  لازم نیز با همکاری پدر طبیعت ایران برای احداث  مجتمع رفاهی در حاشیه این پارک درحال انجام است .

علی قاسمی با اشاره به واگذاری 200 هکتار زمین برای احداث این پارک خاطر نشان کرد:  بناست این بوستا ن به صورت پارک گردشگری و پارک جنگلی  احداث شود.

وی تصریح کرد : با همکاری دکتر بسکی و ادارات ذیربط خرید نهال برای کاشت و هزینه های آبیاری قطره ای این بوستان پرداخت خواهد شد

قاسمی  کاشت درختان میوه در این بوستان را خاطر نشان شد و گفت: این امر علاوه بر آنکه باعث حفظ ونگهداری بیشتر درختان می شود  باعث درآمد زایی نیز خواهد شد .

شهردار داورزن ادامه داد: به پاس خدمات دکتر بسکی پدر طبیعت ایران تندیس وی در این بوستان نصب خواهد شد.

شایان ذکر است  بیشترین واژکونی خودروها در محور های مواصلاتی کشور مربوط به این محور و حد فاصل سبزوار- شاهرود است و به گفته مقامات قضایی و پلیس راه  انحراف  به چپ ناشی از  خواب آلودگی  و  یکنواختی جاده بیشترین عامل وازگونی عنوان شده است که با احداث اینگونه بوستانها در مسیر تردد مسافران باعث خواهد شد تا فرصت استراحت و رفع خستگی برای آنان  ایجاد شود.

اخبار داورزن

/ 1 نظر / 12 بازدید
بویه

تمامی کشوربایدازدانش وتجربیات گرانقدراین عزیزان ارزشمند بشترازاینهابهره ببرد. به فال نیک می گیریم وباآرزوی تداوم این تلاشها