افتتاح مرکز بهداشت ودرمان شهرستان داورزن

نوزده بهمن 92

افتتاح مرکز بهداشت ودرمان شهرستان داورزن

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از استقرار شبکه بهداشت ودرمان در داورزن خبر داد.

دکتر مسلم در مراسم افتتاح این شبکه در داورزن گفت:باید به داورزن به عنوان آبروی خراسان رضوی نگاه خاص داشت ودر جهت محرومیت زدایی این شهرستان باید تلاش شود.

وی پیرامون مبحث سلامت گفت: ارتباط 22 سازمان واداره با بحث سلامت از نشان پیچیدگی این مقوله است و در نهایت پاسخگوی مسائل وزارت بهداشت است.

مسلم مشکلات زیادی را در سیستم سلامت عنوان نمود وگفت:ناخوشایندی حال وهوای سیستم سلامت کشور به گونه ایست که انتظار نمی رود از یک سیستم بیمار تضمین سلامت داشت.

وی در ادامه افزود:شهرستان داورزن دارای 5 مرکز بهداشتی درمانی ، 19 خانه بهداشت،2پایگاه اورژانس داخلی وچند مرکز دیگر خدمات درمانی است که 3 مرکز درمانی آن بالای 40سال قدمت می باشد.

وی اظهار داشت:اولویت در این شهرستان با تکمیل مرکز درمان بستر شبانه روزی است وبا وجود 800میلیون ریال اعتبار اما تاکنون4500 میلیون ریال از منابع مختلف برای این پروژه هزینه شده است .

وی خاطر نشان کرد:با حضور خیرین ادامه کار تکمیل شود علوم پزشکی نیز پاسخگوی تجهیزات آن خواهد بود.

امام جمعه داورزن در این جلسه گفت: فرهنگ و کم توقع بودن مردم داورزن آنها را از داشتن برخی امکانات عقب انداخته است.

حجت الاسلام محمود مداحی با عدم خرسندی در برخی مسائل گفت:این شهرستان در اغلب زمینه ها رشد ی نکرده است وبنده به هیچگونه از امکانات موجود در داورزن راضی نیستم وبالطبع این نیز خواست همه ی مردم منطقه است.

وی از مسئولان خواست حداقل پروژه های نیمه تمام را پایان دهند.

معاون فرماندار داورزن نیز طی تقدیر از همت مسئولان در استقرار شبکه بهداشت ودرمان داورزن گفت:ورودی حرم رضوی باید به گونه ای باشد تا زائران ومسافران امام رئوف بوی ملاطفت ومهربانی را در آستان ورودس حس کنند.

حسین ایثارگر داورزن را پاسبان خراسان عنوان نمود وگفت:افتتاح این شبکه  توسط علوم پزشکی از اتفاقات مهمی است که به برکت یوم الله فجر تقدیم مردم شهرستان شده است.

در این مراسم مهندس رضا خسروجردی به عنوان اولین مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان داورزن انتخاب ومعرفی شد.

گفتنی است ساختمان جدید این شبکه در محل مرکز درمانی سابق داورزن با مساحت 125 متر مربع و اعتبار 850 میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاصی دانگاه علوم پزشکی سبزوار در بهمن ماه 92 به بهره برداری رسید.

/ 1 نظر / 127 بازدید
سایت چشام

با سلام و ادب خدمت برادر بزرگوار خسته نباشی. برادر آدرس سایت چشام چند وقتی هست که تغییر یافته / لطفا در صورت تمایل لینک زیر را قرار دهید. سایت خبری تحلیلی چشام www.chesham-news.ir