یاد دکتر محمدرضا داورنیا همیشه در اذهان مردم داورزن خواهد ماند

یادی از دکتر محمدرضا داورنیا

در یکی از روزهای پرطلاطم سال 1312 هجری شمسی کودکی در کاشمر بدنیا آمد که از گریه های او لبخند شادی بر لبان اطرافیان نشست.

ولی الله که ریاست اداره ثبت اسناد کاشمر را برعهده داشت و همه برای صدور اسناد واملاک خویش به وی مراجعه می کردند حال باید خود بدنبال ثبت یک سند مهم به ثبت احوال برود و کودک خود را شناسنامه دار نماید .

محمدرضا از اوان کودکی بسیار باهوش بود .وی با فراستی که داشت توانست با تلاش در رشته پزشکی قبول و ادامه تحصیل دهد

حال تحصیل تمام شده بود و دکتر توانسته بود ریاست بهداری شهرستانهای کاشمر وطبس را برعهده گیرد و از سال 1338 تا 1346 به مدت 8 سال در این مسند خدمت نماید.

وی با علاقه وافری که به تحصیل داشت برای گرفتن تخصص به انگلستان سفر کرد و در سال 1352 به عنوان یک روماتولوژی متخصص وارد ایران شد .

باتوجه به نیاز کشور و علاقه وافر وی به  اهل بیت و امام هشتم (ع) توانست اولین مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی را با نام بوعلی در مشهد تاسیس و راه اندازی نماید.

وی بمدت چندین سال نیز در آسایشگاه معلولین فیاض بخش مشهد مشغول به خدمت بود.

او با توجه به اصل ونسب خود هیچگاه دیار پدران خویش را از یاد نبرد هر ساله به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست داورزن کمکهای چشمگیری مینمودهمچنین این علاقه وتعصب به منطقه منجر شد تا در سال 1386 سه ماه قبل از فوت کلیه لوازم فیزیوتراپی و مطبشان را به بهداری شهر داورزن اهدا نماید.

در تاریخ 28/6/1386 بود که این مرد دانشمند و فاضل پس از عمری پربرکت وخدمت به مردم در سن 74 سال عمر پربرکت  بعلت سرطان چشم از جهان فرو بست. یادشان گرامی وروحشان شاد

با تشکر از فرزند ایشان آقای شاهین داورنیا که این اطلاعات را در اختیار سایت قرار دادند.

/ 0 نظر / 14 بازدید