راههای روستایی بخش داورزن نیازمند همت مسئولان

راههای روستایی بخش داورزن نیازمند همت مسئولان

یکی از عمده فاکتور های برخورداری مناطق و بخشها داشتن راههای دسترسی مطلوب است .بخش داورزن با قرار گرفتن در مسیر محور بین المللی تهران – مشهد دارای این برخورداری شده است حال آنکه راههای روستایی آن حال و روز خوشی ندارد.

هرچند تعداد زیادی از روستاهای این بخش در کنار محور سبزوار – شاهرود و یک راه روستایی آسفالته قرار گرفته است اما این موضوع باعث نشده تا راههای ارتباطی روستاهای کوهیایه ای و همچنین دسترسی روستاهای جنوب بخش به مرکز بخش دارای وضعیت مطلوبی  داشته باشد .

اهالی روستای کمیز این بخش با انتقاد از روند طولانی بهسازی و آسفالت راه دسترسی  این روستا خواستار تسریع در اجرای پروژه آسفالت این راه شدند.

یکی از اهالی در ادامه به کوهستانی بودن این روستا و جاده دسترسی آن اشاره کرد و گفت : متاسفانه با کمترین بارندگی راه ارتباطی این روستا تخریب می شد .

وی با اشاره به حضور شرکت راه سازی تیراژبرای مرمت و آسفالت قسمتی از محور سبزوار – شاهرود گفت : واقع شدن کارگاههای این شرکت در نزدیکی این روستا و برداشت  هزاران  تن ماسه و اعتراض مردمی به این موضوع باعث شد تا آسفالت راه این روستا در اولویت قرار گیرد .

وی ادامه داد: به رغم تکمیل زیر سازی و پل بندی این راه هنوز از آسفالت جاده خبری نیست .

یکی دیگر از اهالی روستای علی آباد نیز وضعیت نامناسب آسفالت راه ارتباطی این روستا را خاطر نشان شد و افزود : هرچند با تلاش مسئولان راه ارتباطی این روستا بعد از هربارندگی مجددا  بازگشایی می شود ولی باید فکر اساسی برای این مسیر انجام شود .

علی آبادی " ادامه داد  : اهالی روستای مور هم که باید از راه ارتباطی این روستا برای حضور در مرکز بخش استفاده کنند نیز دچار این مشکل هستند.

یکی دیگر از اهالی این بخش نیز با اشاره به قرار گرفتن  14  روستای این بخش در جنوب این روستا گفت : فاصله دسترسی  روستاهای این خطه به مرکز حداقل  60 کیلومتر است

عباس چشمی نبود یک محور آسفالت به عنوان راه ارتباطی روستهای جنوب بخش به مرکز بخش را مهمترین مشکل عنوان کردو گفت : متاسفانه جاده دسترسی از روستای چشام به طزر و محور سبزوار – شاهرود نزدیک به 4 سال است که با  کندی در حال انجام است .

وی ادامه داد : تکمیل این جاده دسترسی فاصله روستاهای جنوب بخش به مرکز بخش و محور سبزوار – شاهرود به کمتر از نصف کاهش خواهد یافت .

وی ادامه داد: قطعا با تکمیل این راه دسترسی مراودات مردم با مرکز بخش باسهولت بیشتری صورت خواهد پذیرفت .

یکی دیگر از اهالی روستای کلاته سادات این بخش نیز به پیگیری های خود برای آسفالت راه دسترسی این روستا به محور سبزوار  شاهرود اشاره کرد و گفت : قولهای مساعد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی زمینه را برای آسفالت این راه دسترسی مهیا کرده بود.

غلامرضا  رجبی ادامه داد: متاسفانه در این بین اقدامات نسنجیده برخی  مسئولان باعث شد که اعتبار اختصاص یافته به راه این روستابه روستاهای دیگر منتقل شود.

بخشدار داورزن به وضعیت نزدیک به مطلوب راههای روستایی این بخش  اشاره کرد و گفت :  بخش داورزن  با داشتن 185 کیلومتر راه روستایی که  50 کیلومتری آن شوسه است  نسبت به دیگر بخشها از وضعیت مناسبتری برخوردار است هرچند تا وضعیت مطلوب فاصله دارد .

 عباس شم آبادی با اشاره به قرار گرفتن برخی راههای روستایی در مسیر سیلابها گفت : بارندگی های موسمی و فصلی در این بخش باعث تخریب راهها و در نتیجه به زحمت افتادن مردم می شود

وی ادامه داد: البته با همکاری اداره راه و ترابری در اولین فرصت اقدام به مرمت و بازگشایی این راهها می نماییم .

بخشدار داورزن در ادامه به اختصاص اعتبار برای راههای روستایی بالای 50 خانوار اشاره کرد و گفت : راه دسترسی روستای ساروق هم کنون اقدامات مربوط به زیر سازی آن با اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال  تکمیل و آماده آسفالت می باشد .

وی در خصوص راه ارتباطی روستای کلاته سادات نیز گفت : با توجه به نرسیدن به سقف خانوار مورد نیاز  راه ارتباطی این روستا از کانالهای دیگری در حال انجام است .

عباس شم آبادی گذشت 4 سال از اجرای احداث محور ارتباطی روستاهای جنوب بخش به مرکز بخش را خاطر نشان شد و گفت : 11 کیلومتر از این جاده دسترسی آماده بهره برداری  و آسفالت شده است و نزدیک به 5 کیلومتر از این جاده در حال تکمیل و پل سازی است

وی تصریح کرد با تکمیل این 5 کیلومتر طی سال جاری جاده دسترسی مردم جنوب روستا به مرکز بخش تکمیل خواهد شد.

وی در عین حال   به فاصله نزدیک روستای  چوبین به عنوان  آخرین روستای  جنوب بخش  با روستای  کلاته مزینان اشاره و تصریح کرد : با احداث راه دسترسی  و ارتباط این دو روستا  تمام بخش به یکدیگر متصل خواهد شد .

این مسئول به آماده بودن زیر سازی راههای روستایی ساروق و کمیز و  آبرود  اشاره و ادامه داد:  آسفالت این راهها نیز در حال واگذاری به پیمانکار واجد شرایط است

راه روستای نهالدان نیز از پروژه های نیمه تمام  می باشد که حدود چند سال است مسافتی از آن آسفالت شده ومسافتی  دیگر راه نیمه کاره رها شده است.

منبع :اخبار داورزن

/ 0 نظر / 13 بازدید