افتتاح شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن

بیستم  بهمن 92

افتتاح شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن

مدیر کل شبکه دامپزشکی خراسان رضوی از استقرار شبکه دامپزشکی درشهرستان تازه تاسیس داورزن خبر داد.

دکتر ناصر مرگان ازغدی در مراسم افتتاح این شبکه در داورزن گفت:ظرفیت بالای دامی منطقه وبهداشت عمومی نیازمند همکاری مردم ودیگر نهاد با شبکه دامپزشکی می باشد.

وی پیرامون مبحث سلامت گفت: برنامه ریزی وهماهنگی های لازم در زمینه دام وبهداشت عمومی از شیوع بیماری های بسیاری جلوگیری خواهد کرد.

مسئول شبکه دامپزشکی سبزوار در مراسم معارفه سرپرست شبکه دامپزشکی داورزن نیز طی آماری گفت:داورزن از قطب های بزرگ دامپروری استان است و آینده روند افزایش دام در این شهرستان به دوبرابر خواهد رسید.

دکتر ولی الله جغتایی در جمع مسئولان استانی،وشهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب و داورزن گفت:داورزن از 90هزار راس دام ،500نفر شتر،1000 فروند کندوی زنبور عسل،35 تن ظرفیت پرورش ماهی سردآبی وگرم آبی،167 واحد مرغداری با ظرفیت1325هزار قطعه تولید گوشت سفید،21 واحدگاوداری با ظرفیت 1031 راس گاو،14 واحد پرواربندی گوسفند با 6075 راس ودامپروری صنعتی و دامهای عشایری در جنوب شهرستان با 25000راس دام برخوردار است.

جغتایی گفت:با توجه به موقعیت ویژه داورزن و هم مرز بودن با چند استان روزانه تبادلات دام و طیور فراوانی صورت می گیرد ولزوم کنترل بهداشت و رعایت ضوابط قرنطینه حمل ونقل به منظور حفظ وحراست از سرمایه دامی و بهداشتی در صدر همه ی امور قرار دارد.

وی پست قرنطینه دامی در داورزن را مهمترین واحد قرنطینه استان عنوان نمود وگفت:فعالیت های شبانه روزی این پست با همکاری نیروی انتظامی  علیرغم کمبود امکانت وتجهیزات فراوان قابل تقدیر است وحضور فعال این پست در سطح کشور مطرح می باشد.

گفتنی است در این مراسم طی حکمی دکتر علیرضا داورزنی به عنوان مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن انتخاب ومعرفی شد.

علیرضا داورزنی قبل از این به عنوان مسئول دامپزشکی شهرستان جاجرم مشغول کار بوده است

شبکه دامپزشکی داورزن در حال حاضر دکتر دامپزشک وکاردان وکارشناس دامپزشکی از پرسنل این مجموعه هستند

 

/ 0 نظر / 100 بازدید