اختصاص 3ميليارد ريال براي ساخت بناي بقعه متبركه امامزاده ريوند

مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي از اختصاص 3 ميليارد ريال براي ساخت بناي بقعه متبركه امامزاده سيد علي اصغر(ع) روستاي ريوند بخش داورزن سبزوار خبر داد .

حجت الاسلام گنابادي نژاد در مراسم كلنگ زني اين طرح مذهبي كه با حضور بروغني نماينده مردم سبزوار در مجلس، عادل رئيس اوقاف داورزن و جمعي از اهالي و خيرين روستاي ريوند برگزار شد گفت: ساخت بناي اين بقعه اولين ميقات الرضا خوهد بود كه در ورودي غربي استان خراسان رضوي ايجاد مي شود.


وي به تفاهم نامه مشترك با استانداري خراسان رضوي در اين رابطه اشاره كرد و گفت: بقاعي كه در حاشيه محورهاي ارتباطي قرار داشته باشند تحت عنوان ميقات الرضا براي اسكان و زيارت مسافران و زائران بارگاه رضوي بهسازي و ساخته مي شوند و امامزاده ريوند يكي از اين بقاع است كه ما امروز شاهد كلنگ زني آن هستيم .


گنابادي نژاد از اختصاص 3 ميليارد ريال در فاز نخست اين طرح براي ساخت شبستان و گنبد بقعه متبركه خبر داد و گفت: براي اين طرح در مجموع 10 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.

   

بروغني نماينده مردم سبزوار در مجلس نيز با اشاره به كويري بودن مسير تهران به مشهد در حوزه شاهرود به سبزوار بهسازي اين بقاع را در راستاي توسعه گردشگري مذهبي بسيار مهم ارزيابي كرد و خواستار توجه بيشتر سازمان اوقاف به بقاع متبركه شهرستان سبزوار شد .


گفتني است بقعه متبركه امام زاده ريوند در حوزه اداره اوقاف داورزن مي باشد و قرار است با زيربناي 600 متر مربع در زميني به وسعت 3 هزار متر مربع در جنوب جاده تهران به مشهد با اعتبارات داخلي سازمان اوقاف و استانداري خراسان رضوي ساخته شود .

/ 0 نظر / 7 بازدید