شهدای دانش آموز گل سرسبد شهدا هستند


نماینده ولی فقیه در سپاه سبزوار گفت : شهدای دانش آموز گل سرسبد شهدای 8 سال دفاع مقدس هستند .

حجت الاسلام زحمتکش  اولین یادواره 21شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان داورزن با بیان این مطلب افزود: شهیدان دانش آموز با سن  کم خود یک دنیا بزرگی آفریدند و جهان  را از این کار خود متحور کردند.

وی ادامه داد: محفلی با عظمت تراز محفل شهدانیست چرا که مقام شهدا با مقام انبیا و اوصیا الهی برابری دارد.

حجت الاسلام والمسلمین زحمتکش با اشاره به گرامیداشت ایام دهه فجر و پیروی انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) در برهه ا ای از زمان انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند که تفکر جدایی دین از سیاست در جهان سایه افکنده بود.

وی ادامه داد: امام خمینی با به ثمر نشاندن انقلاب   نه تنها خط بطلان بر عقاید جدایی دین از سیاست کشید بلکه با ایجاد حکومت دینی ایران انقلاب را به دنیا صادرو کردو مسلمانان را عزت و افتخار بخشید.

وی در ادامه انقلاب را مدیون سه عامل دانست و گفت: در اولین قدم حضور  رهبریت بی بدیل متکی به خداوند و و با بصیرت کامل  امام خمینی توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

وی با اشاره به  انقلاب برخی علما و روحانیون دینی در سالهای قبل از انقلاب ادامه داد: ویژگی های منحصر به فرد امام خمینی در ابعاد اعتقادی اقتصادی عرفانی و مدیریت اسلامی از امام به عنوان یک نماد عینی رهبریت اسلامی بوجود آورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه سبزوار  عامل دوم پیروزی انقلاب را هدلی و همراهی مردم در عرصه های مختلف عنوان کرد و گفت: مردم ایران به عوان بهترین مردم دنیا هیچ گاه رهبری نظام رادر مقابل طوفان حوادث از جمله جنگ تحمیلی –بحرانهای داخلی و خارجی و تحریمها تنها نگذاشته اند.

وی با اشاره به نزدیکی راهپیمایی پر شکوه 22 بهمن افزود: ملت ایران باردیگر در این راهپیمایی نیز نشان خواهند دادکه همراه ولایت و رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی  خواهند بود

وی عامل سوم پیروزی و بقا انقلاب را ایده و تفکر آن دانست و گفت: ماهیت انقلاب اسلامی بر پایه  یک ماهیت دینی و اعتقادی و ارزشی  بنا شده است .

وی خاطر نشان کرد : انقلاب اسلامی ایران حیاتش به این ایده و تفکر بسته  است .

وی در ادامه از برخی کسانی دانسته و ندانسته در دام غفلت قرار داده اند انتقادکردو گفت: امروز عدهای از این ایده فاصله گرفته اند و با تفکرات کودکانه خود در صدد ناامیدی مردم هستند.

وی تصریح کرد: چرا کسانی که  خود را مطیع ولایت می دانندبه فرموده رهبری نظام توجه نکرده و اختلافات انتخاباتی آینده   خود را به داخل مردم آورده و  افکار عمومی را مشوش و مضطرب می کنند.

وی خاطر نشان کرد :  رکن اصلی انقلاب  رهبری و ولایت است و هرگاه کسانی که مشروعیت و مشهوریت خود را از مردم گرفته اند در برابر رهبری نظام تخطی کنند  آنان را طرد خواهند کرد.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران آنقدر بزرگ و با صلابت است که با این  شیطنها نیز با قاطعیت برخورد خواهد کرد .

در ابتدای این مراسم گروههای سرود و تواشیح دانش اموزی سطح شهرستان داورزن نیز با اجرای  برنامه های زیبایی یاد و خاطره  شهدای دانش اموز را گرامی داشتند .

اجرای نمایشی زیبا  از زندگی شهیده 12 ساله دانش آموز به نام" سهام خیام" از شهدای هویزه  توسط دو دانش آموز ، شرکت کنندگان در این مراسم  را تحت تاثیر قرار داد.

برپایی نمایشگاه از دست سازه های دانش آموزان  با عنوان  ازعاشورای حسینی تا عاشورای خمینی در ورودی محل برگزاری یادواره نیز قابل تقدیر بود.

به رسم احترام با اهدا تندیس یادواره و لوح سپاس از خانواده های شهید دانش اموز شهرستان داورزن تقدیر شد.

اخبار داورزن

/ 0 نظر / 32 بازدید