امام جمعه داورزن:ویژگی مبارزه امام مبارزه با استبداد داخلی واستکبار خارجی بود

امام جمعه شهرستان داورزن در پایان راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ابراز تبریک وتسلیت از همزمانی پیروزی انقلاب اسلامی و تشییع پیکر شهید مزینانی به  ویژگی های مبارزه امام (ره)  پرداخت وگفت: مبارزه امام (ره) دینی و معنوی بود  که  ازقرآن ، پیامبر و معصومین گرفته شده بود و هیچ گونه شباهتی با حرکت های سیاستمداران حرفه ای نداشت و مبارزه ،جنگ قدرت نبود ، بلکه یک وظیفه شرعی بود. 2

حجت الاسلام محمودمداحی به رهبری سیاسی امام (ره)  اشاره کرد وگفت:امام (ره) جدائی دین از سیاست که دهها سال رژیم پهلوی ترویج می کرد پایان داد

وی گفت:همزمان مبارزه امام (ره) هم ضد استبداد داخلی رژیم پهلوی و هم ضد استعمار خارجی و سلطه بیگانگان بود.

وی ادامه داد:امام (ره) حمله خود را متوجه شاه کرد وفرمود :شاه پرستی یعنی غارتگری ،این بود که شاه ملعون ،نقاب ریاکاری از چهره خود برداشت  و ماهیت ضد اسلامی  و ضد مردمی اش در 15 خرداد 42 آشکار گردید .

وی خاطرنشان کرد:امام (ره) به هیچ قدرت خارجی وابسته نبود و فرمود آمریکا از شوروی بدتر ، شوروی از امریکا بدتر ،انگلیس از هر دو بدتر ،همه از هم بدتر و همه را ظالم می دانست.

 مداحی گفت: امام راحل(ره) وجود اسرائیل و صهیونیسم را خطر بزرگی برای اسلام و مسلمین معرفی کرد و دوستی شاه و اسرائیل و در دست گرفتن اقتصاد ،فرهنگ و سیاست کشور توسط عمال صهیونیست ها یعنی بهایی ها را فاجعه عظیم و بلکه ننگ پاک نشدنی برای کشور ایران دانسته  و شاه را دست نشانده انان معرفی کرد.

امام جمعه داورزن مبارزه امام (ره)  را از موضع فقاهت و مرجعیت بررسی کرد وگفت:تکان سیاسی و فرهنگی عمیقی در حوزه های علمیه پدید آورد و تفکر غیر دینی و چپ گرایی که در دانشگاهها حاکم بود جای خود را به تدریج به اسلام انقلابی و سازش ناپذیر با استکبار داد.

/ 0 نظر / 129 بازدید