بزرگترین پروژه آبیاری تحت فشار در داورزن افتتاح شد

همزمان با چهارمین روز دهه فجر:
بزرگترین پروژه آبیاری تحت فشار در داورزن افتتاح شد
مدیر جهاد کشاورزی داورزن از افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار(تلفیقی)مزرعه ابراهیم یزدانپرست  با حضور مسئولان استانی وشهرستانی خبر داد.
حسین تاج آبادی گفت:سیستم اجرا شده به صورت کلاسیک متحرک وقطره ای در سطح 150 هکتارودر حدود 36 تا 38 لیتر در ثانیه دبی چاه آب می باشد.
وی در ادامه افزود:هزینه این طرح بالغ بر 3760 میلیون ریال بوده که 2322 میلیون ریال آن به طور بلاعوض توسط شورای عالی آب در اختیار کشاورز قرار داده و 1438 میلیون ریال آن توسط کشاورز پرداخت شده است.
تاج آبادی گفت:با توجه به خشکسالی در منطقه وبادخیز بودن آن این سیستم مدیریت آبیاری اجرا شد تا بهره وری به 85درصد افزایش یابد.
مدیر مزرعه نیز با اشاره به مشکلاتی نظیر وجود بادهای فصلی ،تشعشعات زیاد خورشید و گرمای شدید تابستان گفت:امیدواریم با اجرای این طرح تنظیم زمان مناسب وبرنامه ریزی لازم ، مشکلات موجود برطرف شود.
ابراهیم یزدانپرست خاطرنشان کرد:علاوه بر عملکرد تولید گندم وجو در مزرعه کشت زیر سیستم آبیاری نسبت به کشت های سنتی یک تن در هکتار افزایش  تولید برآورد شده است.
وی محصولات زیر کشت را گندم،جو،هندوانه،خربزه،فلفل،باغ انار ودیگر میوه جات باعملکرد 30 درصد افزایش عنوان نمود.
/ 2 نظر / 97 بازدید
علی

ممنون از خبرای خوب و تازه ای که میزارین و با تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی داورزن,ادمای فعال مثل ایشون تو این دور وزمونه کم پیدا میشه,ایشالله که قدرشو بدونن مردم داورزن[لبخند]

بازرس

معذرت می خوام برای چی یک کشاورز باید اینهمه تسهیلات دریافت کنه ولی مردم داخل روستاهای داورزن خیر ؟؟؟ تازه تقدیر و قدردانی هم می کنند.....