پیروی از مرجعیت درس بزرگ در حرکت تحریم استعمال تنباکو بود .

 

امام جمعه بخش داورزن در خطبه های این هفه نماز جمعه بخش داورزن گفت : پیروی از مرجعیت  درس بزرگ در حرکت تحریم استعمال تنباکو بود

حجت الاسلام والمسلمین محمود مداحی با اشاره به سالروز تحریم استعمال تنباکو توسط میرزای شیرازی گفت   در این گونه موقعیتها قدرت دین و دلباختگی مردم به مرجعیت را به خوبی می توان  احساس کرد.

وی در ادامه این دوران را دوران چپاول اقتصاد ایران توسط استعمار پیر انگلستان عنوان کرد و گفت : باید متوجه کسانی که در لباس دوست به دشمن خدمت می کنند بود .

وی تصریح کرد : همراهی و همدلی علمای بزرگ  دینی با حکم میرزای شیرازی درس دیگری است که باید تمام روحانیون و علمای دینی به خوبی به ذهن بسپارند.

وی در ادامه روحانیت بیدار جامعه را تابع ولایت عنوان کرد و درعین حال گفت : متاسفانه در فتنه 88 گروهی اندک از روحانی نماها به دشمن لبخند زدند که البته مردم نیز به خوبی پاسخ آنها را دادند.

وی در ادامه همدلی و همراهی مرد م ومسئولین را مهمترین رمز موفقیت خواند و گفت : چه در عرصه کشوری و چه در عرصه منطقه ای این موضوع حامل موفقیتهای چشمگیری خواهد بود.

امام جمعه بخش داورزن در ادامه سلسله سخنان خود در مورد شادی  در اسلام گفت : شادی های نکوهیده و سرزنش شده نباید جایی در زندگی انسان پیدا کند .

وی فخر و خودپسندی شوخی  و شادی های نابجا در مجالس عروسی را از این جمله عنوان کرد و گفت : این گونه شادی ها ارزش و مقدار انسان را کم خواهد کرد .

وی در ادامه به شادی های مقبول و ستایش شده اشاره و تصریح کرد : این گونه شادی ها باعث افزایش فضل و رحمت الهی و استمرار آن در زندگی  خواهد بود .

امام جمعه داورزن از حل مشکلات برادر و خواهر ایمانی ، رعایت حقوق جامعه وفای به عهد و تحمل حوادث و مشکلات با روحیه ای شاد را از جمله شادی های ستایش شده عنوان کرد و گفت : افراد جامعه با این گونه شادی ها علاوه بر شاد بودن خود شرایطی را فراهم خواهد آورد که جامعه نیز شاد شود.

وی به وجود مراکز سرپرستی ایتام در شهر داورزن و روستای مزینان اشاره و تصریح کرد : یتیمان جامعه حقوقی برگردن مردم دارند و از آنجمله خوراک فکری مناسب برای انان فراهم شده و اینکه انان در جامعه ضایع و کوچک شمرده نشوند .

/ 0 نظر / 7 بازدید