خوشبخت ترین ملت غیر عرب به واسطه اسلام ، ایرانیان هستند

حجه الاسلام والمسلمین محمود مداحی گفت: دهه فجر ، دیو خطرناک و عوامل او سرکوب شدند و فرشته نجات  به وطن آمد و امام خمینی  شرق وغرب را به تعجب و عقل ها را شگفت زده کرد.

خطیب جمعه داورزن با تسلیت شهادت شیخ خلیفه رهبر معنوی وفکری سربداران به زندگی این شهید پرداخت و گفت:  در22 ربیع الاول 736 ه ق فقیه مجاهد و نستوه ، شیخ  خلیفه به شهادت رسید. او پدر معنوی سربداران بود که موجب شد دولت شیعی  و مبتنی بر فقه اهلبیت (ع) در خراسان ایجاد نماید .

وی گفت: او پس از شاگردی در محضر شیخ رکن الدین علاء الدوله سمنانی ، به سبزوار رفت . در سبزوار گروهی از عیاران و جوانمردان در برابر حکومت خونریز ابوسعید ایلخان مغول در خراسان از مردم بی پناه پشتیبانی کرد، و مسجد سبزوار را مرکز هدایت قرار داد، و برخلاف صوفی ها ، عرفان و سلوک الی الله را بیان کرد که برای سبزوار ،بیهق ، جوین و منطقه باشتین جاذبه بسیاری داشت

وی اظهار داشت: شیخ خلیفه انتظار و مهدویت را در مبارزه با مظاهر ظلم وستم و فساد و سلطه سرداران مغول می دانست و کشته شدن در این راه را شهادت در راه تحقق مهدی موعود می دانست از این جهت ، مغولان با استفاده از تعدادی از علمای اهل سنت ،شیخ خلیفه را رافضی معرفی کردند و او را واجب القتل دانستند، برخی علمای اهل سنت که موقیعت خود را در خطر دیدند ، در سحرگاه 22 ربیع الاول 736 هق مطابق 26 آبان 714 شمسی، گروهی به مسجد هجوم آوردند و شیخ را در حال عبادت دستگیر و به ستون های حیاط مسجد حلق آویز نمودند و مغولان شایع کردند که شیخ خلیفه ، خود کشی کرده است

وی با اشاره به  شهدای دوران انقلاب اسلامی از سال 42 تا سال 57 ش گفت: نسل حاضر باید مانند همان جوانمردان و بلکه بهتر حافظ انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه ای باشند و درس بگیرند و مواظب باشند شکست برای انقلاب پیش نیاید .

وی به بازتاب گسترده ی سخنان امام(ره) در بهمن 57گفت:وزارت خارجه امریکا ،مواضع امام (ره) را ضد امریکائی خواند. رژیم اسرائیل از بازگشت امام ابراز ناراحتی و نگرانی کرد.

امام (ره) در مصاحبه با خبرنگاران داخلی و خارجی به تشریح مواضع آینده نظام دینی پرداخت ، شورای انقلاب را تشکیل داد، دولت موقت را معرفی نمود.

امام جمعه داورزن در ادامه افزود: برخی دیگر از عوارض و آثار شوم منکرات در دنیا  بی تفاوتی . عادی شدن گناه . راضی شدن به گناه . کمک به انجام گناه . ارتکاب گناه . اصرار بر انجام گناه . دعوت دیگران به گناه . و سنگدل و بیرحم شدن گناهکار است .

وی به سیمای افراد ساکت و بی تفاوت به امر ونهی در قیامت اشاره نمود وگفت:پیامبر (ص) فرمود: به خدایی که جانم در دست اوست ، از امت من گروهی از قبر بر می خیزند در حالی که در قیافه بوزینه و خوک هستند ، این بخاطر آن است که آنان ، قدرت نهی از منکر داشته ولی با گناهکار سازش کردند و کنار آمدند.  

وی گفت:همه باید امر به معروف ونهی از منکر کنند ، چرا که امر ونهی است که امنیت سیاسی ، اقتصادی ، دفاعی ، عقیدتی، اخلاقی ،تربیتی ، روحی وروانی را در جامعه اسلامی بطور کامل بوجود آورد و در برخی از جاها باید بطورعملی بنای منکر را، مسئولین و مردم بهم بریزند

وی بدترین منکرات کم فروشی ، گران فروشی واحتکار دانست که از گنا های کبیره می باشد و کمک به تحریم اقتصادی استکبار وکمک به دشمنان اسلام است و ضربه به ملت مسلمان ایران می باشد.

وی همچنین از بدترین منکرات دیگر همراهی و همکاری برخی مسلمان نماهای منطقه از جمله گروه های تروریستی و برخی حکومت های مرتجع منطقه از جمله عربستان ،بحرین ،قطر وترکیه و...با استکبار جهانی  امریکا و صهیونیزم جهانی دانست وگفت:امروزهم باید نظام دینی و ملت مسلمان ایران با امر بمعروف و نهی از منکر و مبارزه با ضد ارزشها ، جلو توطئه ها، نفاق، فتنه ها و نا هنجاری های سیاسی ،اخلاقی و تربیتی را بگیرند.

 

 

 

/ 0 نظر / 23 بازدید