نماز جمعه در سال نود

همزمان با اولین جمعه سال 1390 هفتمین نماز سیاسی عبادی جمعه داورزن به امامت حجه الا سلام مداحی با حضور پرشور مردم بخش داورزن برگزار گردید.

در این مراسم پرفیض وبرکت امام جمعه داورزن ضمن تبریک سال جدید به ادامه بحث هفته گذشته خود در مورد اسراف پرداختندوفرمودند : اسراف  در آب وپوشاک  که از مایحتاج عمده بشر است شرعا حرام است.

ونیز جایگاه و اهمیت این دو پدیده را در قرآن کریم مهم توصیف کرد.وتوصیه قرآن ومعصومین را در مورد چگونگی مصرف آب راچنین بیان کردند که پیامبر نیز فرمود:در مسائل عبادی مصرف آب را  رعایت نمائید.وپوشاکرا با تقوا مزین کنید.ونبز

لباس مانعی است برای حفظ گرما وسرما ونرسیدن آسیب به بدن وحافظ عفت عمومی

خطیب جمعه داورزن با اشاره به اینکه یک وجه تمایز انسان ازحیوانات همین لباس است وسخن علی (ع) اینست که مسلمان جامه تنگ نمی پوشد ولباس تنگ برای انسانهای باعزت وشخصیت نیست واینکه اسلام بالباس زیبا وشیک مخالف نیست ولباس پوشیدن باید در شان یک مسلمان باشد.

ایشان در سخنان خود استفاده بیجا از لباس وخارج از شان را اسراف دانست.

محمود مداحی ، عملیات فتح المبین را در یکم فروردین 61 وعملیات بیت المقدس را در ششم فروردین 67  یاد روز دلاوری رزمندگان  را گرامی داشتند.وفرمودند:اگر ملت ما نفس می کشدوسیاست دارد ودر صحنه بین المللی و....پیش میرود مرهون خون شهدا وامام است.

امام جمعه شهر داورزن  نامگذاری سال نود به عنوان سال جهاد اقتصادی را از اهمیت بالایی برخوردار دانست وآن را از دوبعدرشد و شکوفایی اقتصاد وایجاد شغل وازدواج  و نیز جهاد مالی مورد بررسی قرار داد.و سه چهره اقتصادی به نام خدیجه و شعیب پیغمبر و قارون در قرآن نام برد.

ایشان دوم فروردین 42 وراه افتادن حمام خون در قم ونیز سوم فروردین 1301 شمسی را مطابق با تاسیس حوزه علمیه قم توسط آیت ا....عبدالکریم حائری یزدی راشرح دادند ومبارزه این عالم بزرگ را با سکولاریزم و لائیزم را ارج نهادندودر خاتمه نیز خروج ایران از معاهده سنتو را در پنجم فروردین را گرامی داشتد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید