بخش داورزن نیازمند داشتن یک اردوگاه دانش آموزی است

اخبار داورزن نوشت:

بخش داورزن به لحاظ فرهنگی دارای پتانسیلهای بالایی است که البته گذشت زمان نشان داده است که این خطه مهد پرورش بزرگانی همچون دکتر شریعتی است .

قدمت آموزش و پرورش در بخش داورزن به سالهای  1337می رسد هرچند از آن زمان تاکنون در مقاطعی  رشد جمعیت   در این بخش   منفی بوده  است ولی این منطقه  با  داشتن دانش آموزان درسخوان که اکثر آنها در مراکز آموزش عالی به تحصیل ادامه می دهند همچنان پیشتازان علمی محسوب می شوند.

با وجود این پتانسیلها این بخش از داشتن یک اردوگاه دانش آموزی که بتواند علاوه بر پر کردن اوقات فراغت محلی مناسب برای تجدید قوای دانش اموزان باشد بی بهره است .

البته همکنون زمینه هایی برای ایجاد یک اردوگاه دانش اموزی در این بخش فراهم شده که با همکاری مناسب اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس می توان به استقرار آن امیدوار بود .

شرکت تیراژ که برای مرمت و بهسازی آسفالت محور سبزوار – شاهرود چند سالی است که در محدوده شهر داورزن نسبت احداث کمپ هایی برای کارگران و کارمندان خود اقدام کرده است با اتمام این پروژه   آماده رفتن است .

 این کمپ که در حاشیه جاده واقع شده است فقط 5 کیلومتر از شهر داورزن فاصله داشته و بیش از چند هکتار از اراضی این منطقه را نیز دراختیار دارد  .

احداث 7 سوله برای سکان که با امکانات مناسبی مجهز شده است مکان مناسب را برای   اردوگاه دانش اموزی ایجاد کرده است .

وجود یک سوله بزرگ برای ادوات و ماشین آلات این شرکت نیز می تواند به عنوان یک سالن ورزشی مناسب برای اوقات فراغت دانش آموزان محسوب شود.

وجود یک حلقه چاه آب هم بر توانمندی های این مکان افزوده است . فضای سبز نیمه تکمیل این محل نیز می تواند در آینده ای نزدیک محل مناسبی برای اردوگاه دانش آموزی مهیا کند .

مشکل مهمی که همکنون فرا روی مسافران این جاده است یکنواختی و عدم وجود محل مناسب برای استراحت مسافران است که با احداث این اردوگاه علاوه بر انکه می تواند در ایام مسافرت که البته تردد میلیونها مسافر و زائر را به همراه خواهد داشت به عنوان یک ستاد اسکان دائمی مسافران و زائران قلمداد شده تا با ایجاد مکانی مناسب در این جاده باعث توقف مسافران و در نتیجه  زمینه های کاهش تصادفات  جاده ای را به همراه داشته باشد .

وجود یک محل اسکان مناسب با توجه به قرار گرفتن در مسیر محور بین المللی تهران – مشهد  که به امکانات لازم نیز مجهز بوده و دسترسی آسان  به آن وجود داشته باشد می تواند علاوه بر آنکه مکانی مناسب برای دانش آموزان فراهم آورد جمعیت مسافر سر ریز شهر سبزوار که امکان اسکان در محل مناسی برای آنان فراهم نشود را نیز در این بخش نگه دارد که این امر بر رونق بخش گردشگری این بخش نیز خواهد افزود .

بخشدار داورزن نیزدر اظهاراتی  از ایجاد این اردوگاه در بخش استقبال کرد .

عباس شم ابادی به خبر نگار ما گفت : ایجاد این گونه مکانها علاوه بر آنکه می تواند فرصتهای لازم برای پیشرفت منطقه را بوجود می آورد در کاهش آمار تصادفات جاده ای بسیار موثر خواهد بود .

وی تصریح کرد : همکنون مسافران بدون کمترین توقف از از بخش عبور کرده حال آنکه با وجود اینگونه مراکز علاوه بر آنکه با عث پرشدن مناسب اوقات فراغت دانش آموزان می شود باعث توقف مسافران و تجدید قوای آنان خواهد شد.

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه داورزن نیز به  زمینه چینی های این طرح در سالهای قبل گفت : مکاتبات اولیه با شرکت تیراز برای در اختیار قرار دادن این محل به آموزش و پرورش انجام شده است .

احمد سلیمانی با اشاره به مزایای این مکان گفت : واقع شدن در کنار جاده بین المللی باعث خواهد شد تا در این بخش هم ستاد دائمی اسکان مسافران و فرهنگیان مستقر شود

وی تصریح کرد : اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس  خراسان رضوی نیز با ایجاد بستر های مناسب  همکاری لازم را برای احداث این مکان را خواهد داشت

وی اظهار امیدواری کرد با ایجاد این مرکز فرهنگی تفریحی و آموزشی دانش اموزان بخش از داشتن یک اردوگاه دانش آموزی بی نیاز شوند

/ 0 نظر / 8 بازدید