حماسه دستمال سرخ ها و سردار شهید عباس داورزنی

کتاب حماسه دستمال سرخ ها و سردار شهید عباس داورزنی با اشاره ای مختصر به زندگینامه شهید عملیات پاوه به قلم محسن داورزنی منتشر شد.

 به گزارش سایت ساجد،در مقدمه این کتاب آمده است شهید داورزنی سرباز به حق و واقعی مولایش بود.او نخست در سال1358گروه دستمال سرخ ها در عملیات پاکسازی پاوه شرکت کرد و سپس در تاریخ24/10/59هنگام بازگشت از عملیات شناسایی بازی دراز در منطقه جنگی گیلانغرب به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

کتاب حماسه دستمال سرخ ها به اشاره مختصری به زندگی نامه شهید نحوه جانبازی اش حماسه بزرگ پاوه و نقش موثر شهید چمران و شهید اصغر وصالی در عملیات پاوه می باشد.سپس پیام تاریخی حضرت امام(ره)مبنی بر اگر پاوه نبود کشور هم نبود نحوه شهادت شهید عباس داورزنی مطرح می شود.هم چنین بریده ای از جراید،دستمال سرخ ها به روایت یکی از همرزمان  شهید و تصاویر شهید از دیگر بخش های کتاب مذبور است.
طرح روی جلد کتاب تصویری شهید عباس داورزنی است در پایین صفحه گروه دستمال سرخ ها و فرمانده گروه شهید اصغر وصالی است و شهید داورزنی در کنار او ایستاده است.در پشت جلد کتاب سردار شهید عباس داورزنی آمده است که هر وقت دشمن خواست اختلافات را بزرگ کند،بروید سرخاک شهداء،آن چهره های پاک،آن چهره های نورانی را نگاه کنیم.به آن خون های لخته شده به آن مغزهای متلاشی شده،بیاییم و بنشینیم و فکر کنیم،آیا صحیح است یک اختلاف  کوچک را آنقدر بزرگ کنیم که حتی نتوانیم به مسائل بیرون فکر کنیم.حماسه دستمال سرخ ها سردار شهید عباس داورزنی توسط انتشارات تک خیال با شمارگان2000نسخه در 71صفحه با موضوع کردستان و جنگ ایران عراق به چاپ رسیده است.

/ 1 نظر / 316 بازدید
دلتنگ شش گوشه

سلام... توروخدا اگر از گروه دستمال سرخها اطلاعاتي داريد خبرم كنيد... عموي من هم توي گروه دستمال سرخ ها بوده و ازش هيچ خبري نداريم... OSHAGHOLHOSEN.BLOGFA.COM