شادی در اسلام بسیار مورد تاکید است .

امام جمعه بخش داورزن در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت : شادی در اسلام نه تنها نکوهیده نیست بلکه بسیار مورد تاکید قرار گرفته است .

حجت الاسلام والمسلمین محمود مداحی با تاکید براین مطلب گفت : شادی باعث انبساط روح و روان خواهد شد وی با اشاره به حدیثی از معصومین (ع) گفت : انبساط روح باعث خواهد شد تا ظرفیت روح و روان بالارفته و در نتیجه صبر و استقامت و شهامت و بسیاری از خصیصه های انسانی در انسان متبلور شود .

وی تصریح کرد انسان نیاید فقط به شادی های زود گذر و  لذتهای حیوانی و شهوانی بسنده کند .

امام جمعه بخش داورزن افزود همانطو ر که اسلام افراط و تفریط را به شدت مردود می داند در مورد شادی های زندگی نیز افراط و تفریط را قبول ندارد .

وی در خطبه های دوم خود با اشاره به عملیاتهای پیروزمندانه دفاع مقدس در این هفته گفت : نباید مردم ایران دلاورمردی های بسیجبان و سربازان انقلاب در این دوران را فراموش کنند.

وی در ادامه به سالروز اجرای شدن  لایحه ننگین  کاپیتولاسیون در چنین روزهایی در ایران گفت : متاسفانه این قانون فقط در زمان شاه خائن و در مورد آمریکائیان نبوده بلکه در زمان فتحعلی شاه قاجار برای اتباع روسی نیز اجراشد .

وی به خوش خدمتی بعضی عناصر خود فروخته آن دوران اشاره کرد و گفت : ملت ایران با استفاده از تجربیات دو روی سکه این وقایع نخواهند گذاشت که بعضی عناصر معلوم الحال نیز به چنین خوش خدمتی هایی اقدام کنند.

وی در ادامه به سالروز پیروزی سپاه اسلام در غزوه خیبر اشاره کرد واظهار امیدواری کرد تا این گونه پیروزی ها بر رژیم صهیونیستی نیز انجام شود .

امام جمعه بخش داورزن به کشتار مسلمانان شیعه بحرین اشاره و تصریح کرد : کسانی که در قالب وهابیت بر ملت مسلمان بحرین هجوم برده دست به کشتار انان می زنند مردود جهان اسلام و شیعه هستند

وی تصریح کرد مسلمانان نباید بگذارند که استعمار برگرده آنان سوارشده و مطامع سیاسی و  بهره های  اقتصادی خود را از ممالک اسلامی همچنان ادامه دهد

/ 0 نظر / 8 بازدید