مشروح خطبه های امام جمعه داورزن در 19 فروردین 90

مشروح خطبه های امام جمعه داورزن در 19 فروردین 90

امام جمعه داورزن :اسراف در مال وغیر مال حرام است.

امام جمعه داورزن در بیانات امروز، مبحث هفته های قبل خود را پیرامون اسراف چنین ادامه دادند:

اسراف در قتل وکشتار ،اسراف در نفس،اسراف در قدرت طلبی وافزون خواهی،اسراف دراعتقادات واسراف جنسی را از نمونه های اسراف در غیر مال می باشد که هر انسانی موظف به رعایت چنین نکات مهمی در زندگی است.

جسم وجوارح انسانی آفریده شده اند تابراساس فطرت انسانی ومبانی دین حرکت کنند . برتری جویی غرب وآمریکا در خاورمیانه خود  اسراف در قدرت طلبی است ونمونه دیگر، انسان محوری در برابر خدامحوری و اعتقاد به سکولاریزم وجدایی دانستن دین از سیاست نوعی اسراف در عقیده است.

خطیب جمعه داورزن باگرامیداشت سالروز 17 فروردین 1343 روز آزادی امام (ره)از زندان قیطریه تهران وورود ایشان به شهر مقدس قم را که مصادف با 17 فروردین 1299 روز قیام دلاورمرد خطه آذربایجان شیخ محمد خیابانی در برابر قرار داد ننگین وثوق الدوله را گرامی داشتند.وبه پاس هفته سلامت وروز جهانی بهداشت که اسلام نیز به پاکیزگی توجه خاصی دارد همه را توصیه به رعایت اصول بهداشتی نمودند.ورعایت بهداشت غذا،لباس، حمام،تن،مسکن را از توصیه های مهم اسلام در امر سلامتی دانستند.

حجه الاسلام مداح ولادت حضرت زینب(س) وروز پرستار را تبریک گفتند وپیامبر فرمود:اگر کسی نیاز بیماری را رفع نماید خداوند او را از گناه پاک بدارد.

سپس ایشان به یاد سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی و شهید امیر سپهبد صیاد شیرازی که در ترویج فرهنگ و دفاع از اسلام گام بر میداشتند،یاد روز قطع رابطه ایران وامریکا دربیستم فروردین 1359 را به فال نیک گرفتند واین قطع رابطه را که ملت ایران توانستند در برابرهجوم دشمنان وتحریم ها وغیره سرافراز وسربلند باشند.

ایشان در خاتمه ملت ایران را که در برابر جنگ فرهنگی و نرم افزاری دشمنان قرار دارد به بینش وآگاهی فرا خواند.

/ 0 نظر / 8 بازدید