داورزن شناسی
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان داورزن
قالب وبلاگ
لینک دوستان

امام جمعه بخش داورزن در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش داورزن گفت : عالی ترین میراث بشری میراث فکر و اندیشه است .

حجت الاسلام المسلمین محمود مداحی با بیان این مطلب باد و خاطره معلم شهید مرتضی مطهری را ستود و افزود  : دانشمندان  بزرگی بودند که علیرغم اینکه در جامعه بشری کنونی زندگی نمی کنند و لی آثار و اندیشه های آنان هنوز در جامعه جاری و ساری است .

وی در ادامه مقام علم را بسیار متعالی دانست و در تمایز علم و مال گفت : علم باعث حفاظت از انسان می شود حال آنکه باید انسان از مال و اموال محافظت کند .

وی تصریح کرد : تسری علم در جامعه نه تنها با عث کم شدن آن نخواهد شد که باعث افزایش آن نیز خواهد شد حال آنکه اموال با خرج کردن کم خواهد شد .

وی اندیشه های استاد مطهری را بسیار به روز و نکته سنج بینانه عنوان کردو گفت : امام (ره)به غیر از کتب  علامه مطهری کتی  کس دیگری را به این عنوان که تمام آثار قابل استفاده است مورد توجه قرارنداده است .

وی در ادامه روز جهانی مطبوعات را خاطر نشان شد وگفت : با ید خبرنگاران و نویسندگان کمر همت را بسته و در راه آبادانی و پیشرفت کشور قلم فرسایی نمایند.

وی از بعضی قلم به دستان مزدور در فتنه 88 یاد کرد و گفت : هرکس در هرلباسی که بخواهد به این مملکت خیانت کند  رسوا خواهد شد.

وی خطرات اعتقادی در جنگ نرم را یادآور شد و گفت : باید نویسندگان و خبرنگاران با دیدی باز و همه جانبه این تهدیدها را به جوانان گوشزد نمایند.

وی در گذشت آخرین نواب خاصه امام زمان (عج ) را خاطر نشان شد و گفت : علت اینکه نواب هیچ کدام ار سادات نبوده این است که اولا غیر سادات نیز می توانند به مقام نوابی برسند و دیگر اینکه خطراتی که برای سادات را در آن زمان وجودداشت  کمتر غیر سادات را تهدید می کرد  

وی در پایان شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه (س) را گرامی داشت و گفت : دختران و زنان امروز باید در عمل الگوی خود را حضرت فاطمه قراردهند .

وی سه اصل زندگی این بانوی گرامی را برشمردو گفت : شوهرداری ، خانه داری و مبارزه ایشان در راه ولایت از خصوصیات برجسته زندگی این بزرگوار است

وی در پایان از اعضای شورای شهر و بخش شهرداری  داورزن  که در مسقف کردن محل برپایی نماز جمعه و آسفالت خیابانهای شهر همکاری و اقدامی داشته اند تشکر کرد

وی همچنین از اهدا  زمینی به مساحت 7 هزار و600 متر برای احداث محل جایگاه نماز جمعه بخش داورزن توسط یک بانوی داورزنی تشکر کرد و گفت : این همبستگیها باعث پیشرفت و آبادانی بخش داورزن خواهد شد.

دراین مراسم از اعضای شورای شهر به مناسبت روز شوراها و معلمان نمونه منطقه به مناسبت هفته معلم  تقدیر شد

[ جمعه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ ] [ داورزن ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

امیدواریم بتوانیم شهرستان داورزن را از موقعیت جغرافیایی،انسانی،فرهنگی،مذهبی و.... که برخوردار است رابااطلاع رسانی بشناسانیم.این وبلاگ متعلق به همه مردم شهرستان داورزن است.
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب