داورزن شناسی
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان داورزن
قالب وبلاگ
لینک دوستان
مگر ما در افغانستان زندگی می کنیم؟!
آقای رئیس دانشگاه پزشکی سبزوار ولله این امورات در آخرت گریبان شما و اسلاف شما و جناب بخشداری که صریحا می گوید به من مربوط نیست و به شما چه که من ساکن منطقه نیستم را خواهد گرفت. اگر خانواده ی بخشدار وشهردار و...در اینجا ساکن بودند و همچین مواردی را تجربه می کردند قطعا رسیدگی ها فرق می کرد. کجاست مدعی العموم؟
داورزن با وجود قرار داشتن در مسیر جاده ی بین المللی و ترانزیتی و نیز واقع شدن در حد فاصل دو شهرستان بسیار دور از هم یعنی سبزوار و شاهرود و نیز با وجود مرکز بخش بودن به لحاظ بسیاری از مسائل در استضعاف شدید به سر می برد.

یکی از این مسائل نداشتن یک مرکز درمانی استاندارد و در حد انتظار است. سالیان دور و حتی در زمان جنگ وجود پزشکان هندی و پاکستانی و کادر بهداشتی درمانی انقلابی سطح بهداشت و درمان را در داورزن تا سر حد استانداردهای بین اللمللی بالا برده بود ولی اکنون که تبلیغات دولتمردان ما در گسترش و پیشرفت بهداشت و درمان گوش فلک را کر کرده در همچین درمانگاهی در مرکز کشور شاهد وجود نیمه پزشکانی هستیم که مدام با بیماران درگیر بوده یا در سر کار خود حاضر نبوده یا اینکه در بدترین حالت با بی میلی و ناشیگری به مداوای بیماران پرداخته که در نهایت منجر به مرگ بیماران می شود.
بنده در امتداد مرگ انسانی بیگناه در این مرکز در روزهای اخیر بدون هیچ قصد وغرضی می خواهم ماجرای مرگ دو انسان بی گناه که در همین مکان در اثر خطای محرز پزشکی و مدیریتی جان باختند را برای مسئولانی که گوش شنوا ندارند شرح دهم:

1-چند سال پیش بنده یکی از اقوام را به خاطر احساس خفگی در ناحیه ی قلب از بیزه به همین درمانگاه منتقل کردم دکتر با بی میلی تمام معاینه ای سرپائی انجام داد و با وجود اشاره ی بیمار به قلب خود و حالت کاملا نامتعادل او بدون اینکه یک نوار قلب معمولی از او بگیرد با تزریق یک عدد آمپول گفت مشکل از معده است و بزودی خوب می شود.

بنده بیمار را با اطمینانی که دکتر داد به بیزه منتقل کردم درست یک ساعت بعد در جلو چشمان ما در حالی که دست بر سینه و قلب داشت آخرین نفسش را کشید و چشمانش منقلب شد. با دستپاچگی او را دوباره به درمانگاه داورزن آوردیم ولی کار از کار گذشته بود و خانم دکتر در برابر اعتراض ما شروع به سفسته بازی کرد و اینکه من مسئول نیستم و... و به آسانی آب خوردن پدر یک خانواده در سن پنجاه وچند سالگی از دنیا رفت و متاسفانه هیچ انسان پاسخگوئی را هم سراغ نداشتیم که به اومراجعه کنیم و بنا را بر تقدیری نهادیم که می شد با تشخیص درست با یک عدد قرص مرگ را با زندگی عوض کند.

2-چند سال پیش باز یکی دیگر از اقوام را که سکته کرده بود و میانسال هم بود با سرعت به این مرکز منتقل کردیم در حالی که هنوز نیم ساعت اولیه بعد از سکته که احتمال احیاگری بیمار زیاد است هنوز تمام نشده بود دکتر درمانگاه چنان با بی میلی و خونسردی مشغول به حاضر شدن و انجام معاینه کرد که یادش رفته بود نیاز به امکانات احیاکنندگی و...دارد و بعد از انجام معاینه فهمید که دستگاه شوک و... می خواهد که فعلا در دسترس نیست و به فلان جا برده اند ...

بنده در این چند سال اخیر دو مورد مرگ ناشی از بی کفایتی را در این درمانگاه با چشم دیده و مواردی را هم مثل همین مورد اخیر با گوش شنیده ام. آیا این اوضاع زیبنده ی یک مرکز درمانی اسلامی و ایرانی است مگر ما در افغانستان زندگی می کنیم که ...یا اینکه جز این مملکت نیستیم؟

آقای رئیس دانشگاه پزشکی سبزوار ولله این امورات در آخرت گریبان شما و اسلاف شما و جناب بخشداری که صریحا می گوید به من مربوط نیست و به شما چه که من ساکن منطقه نیستم را خواهد گرفت. اگر خانواده ی بخشدار وشهردار و...در اینجا ساکن بودند وهمچین مواردی را تجربه می کردند قطعا رسیدگی ها فرق می کرد.کجاست مدعی العموم؟ وکجایند وکلائی که از مردم فقط رای دادن را می خواهند؟ آیا جان یک انسان آنهم مسلمان که حرمت واعتبار وارزشش بر کسی پوشیده نیست باید اینچنین با تساهل و بی اعتنائی روبرو شود؟

حقانی مقدم بیزه ای
[ یکشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ] [ داورزن ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

امیدواریم بتوانیم شهرستان داورزن را از موقعیت جغرافیایی،انسانی،فرهنگی،مذهبی و.... که برخوردار است رابااطلاع رسانی بشناسانیم.این وبلاگ متعلق به همه مردم شهرستان داورزن است.
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب